Valkýra je mladý dynamický projekt muzikantů, kteří interpretují hudbu svébytným stylem.

Syntézou originálního propojení autorské a irské lidové hudby vznikl nezaměnitelný zvuk kapely s názvem Valkýra.

Výsledkem je nekonvenční, nadčasová, atmosférická a posluchačsky přístupná hudba.

Valkýra, to je SYMPHONIC FOLK ROCK.

Členové:

Semír Murtinger, má hudební vzdělání v oboru klasická kytara pod vedením lektora Waldhalma.
Od svých dvaceti let prošel mnoha rockovými kapelami, ve kterých hrál na kytaru, zpíval a hlavně skládal většinu repertoáru. Byly to skupiny NÁPRAVNÁ, DIVÁ BÁRA, AUTOGEN, MOPED, MENHIR, BUBS´N BEER, CESTA ZPÁTKY, DEAD DANIELS a nyní VALKÝRA. Za svou hudební kariéru odehrál stovky koncertů, tanečních zábav a festivalů.

Semir-Valkyra-Vagon

Václav Zíka, na housle hraje od 5 let, pod vedením profesora Červenky (posledního žáka Otakara Ševčíka). Hru na housle dále studoval pod odborným vedením na LŠU Lounských a dále ve Voršilské v Praze, působil v symfonickém orchestru Pražský hlahol, pod vedením profesora Tomáše. V 80. letech koncertovali ve Dvořákově síni v Rudolfinu, ve Smetanově síni v Obecním domě a v Malostranské Besedě.

Vaclav-Valkyra-Vagon

Kateřina Zíková, se hudbě také věnuje od útlého dětství. V letech 1999 – 2005 byla studentkou Pražské konzervatoře, kterou zakončila úspěšným absolutoriem. V dobách studií také absolvovala odborný workshop s violoncellistou s Jiřím Bártou v Telči. V roce 2006 byla vybrána jako jediná violoncellistka do souboru doprovázejícího Roda Stewarta na jeho turné ve Velké Británii. V minulosti byla členkou skupiny Inflagranti, podílela se na vydání nosiče CD Rockmatika. Nyní působí ve skupině String Ladies, vydaná CD – Christmas Melodies, Moment To Moment. Nyní je také členkou Valkýry, kde se spolupodílí na vydaném nosiči.

Kata-1